twitter instagram YouTube

2024-05-08
Wspieranie rozwoju wspólnot lokalnych i inicjatyw włączających obywateli w prace na rzecz Miasta

Trwa otwarty konkurs ofert na wybór operatora konkursu na mikrodotacje w ramach regrantingu na realizacje w roku 2024 zadania publicznego w zakresie "Wspierania rozwoju wspólnot lokalnych i inicjatyw włączających obywateli w prace na rzecz Miasta". Oferty można składać do dnia 15 maja 2024 roku.

FUNDATOR:

Miasto Leszno.

O PROGRAMIE:

Zadanie będzie realizowane poprzez przyznanie mikrodotacji w rozumieniu art. 127 ust. 1 pkt 1 lit. e i art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych przez Operatora wybranego w ramach niniejszego Konkursu.

Do zadań Operatora należeć będzie:

  1. Przygotowanie i organizacja lokalnego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003r., których celem będzie wspieranie rozwoju wspólnot lokalnych i działań związanych z włączaniem obywateli oraz organizacji pozarządowych w prace na rzecz Miasta Leszna.
  2. Nabór i ocena złożonych wniosków.
  3. Przyznanie dofinansowania najlepszym inicjatywom i podpisanie umów dotacji.
  4. Przekazanie jednostkowych dotacji na realizację projektów.
  5. Monitoring merytoryczno-finansowy realizacji dofinansowanych projektów.
  6. Rozliczenie realizatorów z dofinansowanych projektów.
  7. Rozliczenie realizacji całości zadania.
  8. Prowadzenie punktu informacyjno-doradczego dla organizacji w zakresie przygotowania ofert, w okresie składania ofert oraz dla realizatorów projektów w okresie ich realizacji.

Wymagania od Operatora.

Operator jest odpowiedzialny za:

  1. Opracowanie dokumentacji konkursowej, w tym:
  2. regulaminu konkursu wraz z procedurą monitoringu,
  3. regulaminu wyboru członków i prac komisji konkursowej oceniającej złożone oferty, z zastrzeżeniem, że w pracach komisji ma brać udział co najmniej jeden przedstawiciel Prezydenta Miasta Leszna.
  4. Opracowanie wzoru oferty, umowy oraz sprawozdania z realizacji projektów (zaleca się stworzenie uproszczonego wzoru oferty i sprawozdania), jednakże możliwe jest zastosowanie wzoru do Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umowy dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.

Oczekiwane rezultaty zadania:

  1. Organizacja konkursu regrantingowego.
  2. Liczba realizowanych inicjatyw.
  3. Liczba organizacji objętych wsparciem.
  4. Liczba przeprowadzonych konsultacji i spotkań.
  5. Rodzaje problemów społecznych będących przedmiotem inicjatyw.
  6. Upowszechnianie informacji nt. Konkursu i działań projektowych.
  7. Inne wskazane przez Oferenta.

CEL KONKURSU:

Celem otwartego konkursu jest realizacja zadania mającego na celu zwiększenie liczby inicjatyw polegających na rozwoju ekonomii społecznej oraz rozwoju działań związanych z włączaniem obywateli i organizacji pozarządowych w prace na rzecz Miasta Leszna, ze szczególnym uwzględnieniem aktywizacji mieszkańców obszaru rewitalizacji.

KTO MOŻE SKŁADAĆ WNIOSKI:

W otwartym konkursie ofert mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzące działalność statutową w dziedzinie niniejszego konkursu.

WYSOKOŚĆ DOTACJI:

Wysokość jednej mikrodotacji może wynosić maksymalnie 8 000 złotych. Suma wszystkich mikrodotacji będzie wynosić 50 000 złotych.

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

Ofertę należy wygenerować i złożyć za pomocą platformy www.leszno.engo.org.pl, w terminie do dnia 15.05.2024 roku. Wygenerowaną w systemie ofertę należy wydrukować, podpisać i złożyć (osobiście lub za pośrednictwem poczty lub kuriera) w Kancelarii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lesznie przy ulicy Janusza Korczaka 5, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.05.2024 roku, do godziny 15:00.

TERMIN REALIZACJI ZADANIA:

Termin wydatkowania środków przekazanych oferentom w ramach dotacji na realizację zadania publicznego trwa od dnia 27 maja 2024 roku do dnia 30 listopada 2024 roku.

KONTAKT:

Numer telefonu: 661 213 131.

Adres e-mail: ngo@moprleszno.pl.

ŹRÓDŁO ORAZ DODATKOWE INFORMACJE:

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej:

www.leszno.engo.org.pl/konkursy/251

Opublikował: op@leszno.pl
Napisz do nas